sitename

www.sdktuszyma.pl
slide4.jpg - slide5.jpg - slide6.jpg - slide7.jpg - slide1.jpg - slide2.jpg - slide3.jpg -
Film promocyjny - pracownia orange
w SDK w Tuszymie
Kliknij na miniaturke aby obejrzeć
Strona internetowa Urzędu Miejskiego w Przecławiu

 
Strona internetowa Miejskiego Centrum Kultury w Przecławiu

 
Strona internetowa Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny w Przecławiu

Strona Internetowa Zespołu Szkół im. Księdza Jerzego Popiełuszki w Przecławiu
 

Aktualności

Dzień Dziecka w Gminie Przecław - Relacja

08.06.2016

Witajcie w Naszej Bajce pod takim hasłem w niedzielę 5 czerwca na obiekcie sportowym w Przecławiu odbył się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Dla najmłodszych i tych nieco starszych mieszkańców gminy Przecław organizatorzy przygotowali dużo atrakcji które w połączeniu z doskonałą pogodą sprawiły, że na piknik przybyło mnóstwo mieszkańców gminy. Już po raz trzeci podczas Pikniku Rodzinnego organizowanego z okazji Dnia Dziecka rodzicom dzieci, urodzonych w roku poprzednim Burmistrz Przecławia Ryszard Wolanin złożył gratulacje wraz symbolicznym upominkiem z okazji narodzin ich dzieci. Na scenie taki symboliczny upominek otrzymali państwo: Aneta i Rafał Armańscy oraz Małgorzata i Łukasz Mądry których los obdarował podwójnym szczęściem w postaci bliźniaków.

Na scenie zaprezentowała się też Młodzieżowa Orkiestra Gminy Przecław, zespoły taneczne oraz wokaliści z zespołów i grup artystycznych działających przy gminnych instytucjach kultury. Gościnnie wystąpiły zespoły muzyczne z Centrum Sztuki wokalnej z Rzeszowa w koncercie pod hasłem Gala Piosenki Dziecięcej.

Ponadto z inicjatywy Młodzieżowej Rady Miejskiej odbył się przegląd twórczości dziecięcej polegający na przedstawieniu dowolnych bajek zaprezentowanych przez dzieci ze szkół podstawowych. W trakcie imprezy rozstrzygnięty został również konkurs na najładniejsze bajkowe przebranie. Piknikowi towarzyszyły też pokazy walk rycerskich, występy grupy akrobatyczno-cyrkowej a także stoiska tematyczne które przygotowali: SDK w Tuszymie, Wydział Promocji i Rozwoju Gminy Przecław, MCK w Przecławiu, Gminna Biblioteka Publiczna w Przecławiu, Samorządowa Spółka Dwa Brzegi oraz Nadleśnictwo Tuszyma. Catering podczas imprezy zabezpieczyło nowo powstałe stowarzyszenie „Razem dla wsi Zaborcze" a pamiątkowe zdjęcia z pikniku wykonywała firma Selfomat.

Organizatorzy za pomoc w przygotowaniu infrastruktury scenicznej dziękują: Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Przecławiu a za ufundowanie drożdżówek - Pani Joannie Kwaśniowskiej - właścicielce piekarni Kiełkowianka.


Kliknij na zdjęcie powyżej aby przejść do galerri na facebooku

« powrót

Liczba odwiedzin: 135481