sitename

www.sdktuszyma.pl
slide4.jpg - slide5.jpg - slide6.jpg - slide7.jpg - slide1.jpg - slide2.jpg - slide3.jpg -
Film promocyjny - pracownia orange
w SDK w Tuszymie
Kliknij na miniaturke aby obejrzeć
Strona internetowa Urzędu Miejskiego w Przecławiu

 
Strona internetowa Miejskiego Centrum Kultury w Przecławiu

 
Strona internetowa Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny w Przecławiu

Strona Internetowa Zespołu Szkół im. Księdza Jerzego Popiełuszki w Przecławiu
 

Aktualności

Edukacja artystyczna w SDK w Tuszymie

17.06.2016

RÓŻNE FORMY EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ z których ogółem skorzystało 185 osób z terenu gminy Przecławpodsumowanie cyklicznych zajęć prowadzonych przez SDK w Tuszymie w roku szkolnym 2015/2016

  • Lekcje gry na instrumentach muzycznych (pianino, organy, gitara) oraz lekcje śpiewu - instruktor Stanisław Pazdan.Lekcje prowadzone w poniedziałki, wtorki, środy i piątki w SDK w Tuszymie a w czwartki w świetlicy SDK w Kiełkowie - na zajęcia uczęszczało w sumie 42 osoby w wieku od 7 do 16 lat. 

  • Zajęcia taneczne - prowadzone przez instruktora Jakuba Jurkaz zajęć skorzystało 24 osoby (głównie dziewczęta). Efektem tych zajęć są dwa zespoły tańca estradowego tj. grupa starsza EXPLOZJA i grupa młodsza MINI EXPLOZJA.
  • Zajęcia fitness, power dance, power fit, salsation - prowadzone przezInstruktorów Jakuba Jurka i Elizę Rusin w roku 2015 na zajęcia tego typu uczęszczało 50 osób (przyczym fitness - 20 osób, power fit, power dance, salsation -30 osób)

  • Zajęcia teatralne 8 osób.
  • Zajęcia dla dzieci w wieku od 4 do 10 r.ż. odbywające się pod nazwą MALUCHOWO - uczęszczało na nie 12 osóbZajęcia dla dzieci od 6 do 9 r.ż. odbywające się pod hasłem KUCHCIKOWO uczęszczało na nie 16 osób.

  • Młodzieżowa Orkiestra Gminy Przecław - zawiązała się w październiku ub.r.(zajęcia gry na instrumentach dętych drewnianych, dętych blaszanych a od 2016r. również lekcje gry na perkusji oraz wokalistyka) Młodzieżową Orkiestrę tworzy 20 osób w wieku od 8 do 18 lat.

  • Grupa śpiewacza TUSZYMKA - to 13 osób w wieku 50+ ,zespół zawiązał się w październiku 2013r. W swoim repertuarze mają utwory ludowe, biesiadne, kolędy, pastorałki, pieśni i piosenki religijne. W 2015r. wzięli udział w 13 imprezach i spotkaniach okolicznościowych (na terenie gminy i po za nią) - oprawiając muzycznie te uroczystości.

 

  • W sumie z różnych form edukacji artystycznej oferowanej przez SDK w Tuszymie w roku szkolnym 2015r/2016 skorzystało (uczestnicząc w zajęciach cyklicznych) ok. 185 osób (dzieci, młodzieży , dorosłych).

« powrót

Liczba odwiedzin: 135571