sitename

www.sdktuszyma.pl
slide4.jpg - slide5.jpg - slide6.jpg - slide7.jpg - slide1.jpg - slide2.jpg - slide3.jpg -
Film promocyjny - pracownia orange
w SDK w Tuszymie
Kliknij na miniaturke aby obejrzeć
Strona internetowa Urzędu Miejskiego w Przecławiu

 
Strona internetowa Miejskiego Centrum Kultury w Przecławiu

 
Strona internetowa Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny w Przecławiu

Strona Internetowa Zespołu Szkół im. Księdza Jerzego Popiełuszki w Przecławiu
 

Aktualności

Dożynki Gminy Przecław - Dobrynin 2016

18.08.2016

Dożynki Gminy Przecław - 28.08.2016r. Dobrynin

W ostatnią niedzielę 28 sierpnia na terenach zielonych za Szkołą Podstawową w Dobryninie odbyły się Dożynki Gminy Przecław. Gospodarzem dożynek w tym roku było sołectwo Dobrynin.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. Dziękczynną w kościele pw. NMP Królowej Polski w Dobryninie a następnie korowód dożynkowy przeszedł na tereny zielone za Szkołą Podstawową w Dobryninie gdzie odbyła się dalsza część programu na które złożyły się: występy artystyczne miejscowych i zaproszonych zespołów oraz grup śpiewaczych, prezentacje wieńców oraz stoisk przygotowanych przez wszystkie miejscowości które tworzą Gminę Przecław.

Najważniejszą częścią Dożynek Gminnych w Dobryninie był ceremoniał przekazania chleba dożynkowego, gospodarzowi gminy p. Burmistrzowi Ryszardowi Wolanin przekazali go starostowie dożynkowi p. Janina Kasza i Pan Edward Gwóźdź. Tradycją gminy Przecław jest , że co roku podczas dożynek przekazywany jest „sierp" - gospodarzowi przyszłorocznych uroczystości. W Dobryninie sierp przekazany został sołtysowi sołectwa Podole panu Andrzejowi Pietrzyckiemu co znaczy , że za rok Dożynki gminy Przecław odbędą się w Podolu.

Piękna słoneczna pogoda, specjalnie przygotowany program artystyczny, wspaniale zaaranżowane stoiska na których oprócz rękodzieła artystycznego i specjalnych wystaw można było skosztować przebogatej gamy produktów kulinarnych charakterystycznych dla obszaru lasowiacko-rzeszowskiego sprawiły że Dożynki Gminy Przecław cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców gminy Przecław.


Kliknij na zdjęcie powyżej aby przejść do galerii

« powrót

Liczba odwiedzin: 135571